1. kolo Sportvel vs. 1.FC Strejkové 7 : 4 (3 : 1)

02.09.2013 08:22

Sportvel vs. 1.FC Strejkové

7 : 4   (3 : 1)

Po minulé neúspěšné sezóně jsme byli odsouzeni k sestupu do IV. ligy, sloučením s týmem FC Venezie, která nás ještě na jaře zostudila deseti góly jsme v III.lize zůstali.
Příchodem sedmi hráčů z FC Venezie a jednoho staronového navrátilce se nám soupiska pěkně naplnila.
K prvnímu zápasu se nás sešlo deset vč brankaře. Zápas jsme začali velmi chaoticky a vzhledem tomu, že nikdo nevěděl, kde má hrát jsme mohli být rádi, že jsme hned párkrát neinkasovali.
Po chvilce jsme se zorganizovali a začali jsme se snažit hrát kombinační fotbal, kterým jsme začali soupeře přehrávat. Bohužel při našem přetrvávajicím tlaku jsme pokazili jednu přihrávku a soupeř okamžitě trestal. Naštěstí neustálým tlakem jsme donutili soupeře k chybám a dokonce prvního poločasu jsme skore otočili a vedli 3:1.
Jak jsme první poločas zkončili, tak jsme tak druhý nezačali a brzy jsme vedli už jen o jednu branku. Pak jsme opět zabrali a navýšili rozdíl na dvě branky. Toto se opakovalo ještě dvakrát než se nám podařilo soupeři odskočit na tři branky a tím zápas definitivně rozhodnout. Nutno dodat, že v tomhle zápase jsme si vítězství určitě zasloužili a jen škoda inkasovaných gólů po našich nedbalostních chybách...

Sportvel - 1.FC Strejkové  7:4 (3:1)
Sportvel se po skončení sezóny sloučil s Venezií, která skončila na patém místě a tak se mu sestup nakonec vyhnul. Strejkové měli na střídání pouze jediného hráče, naopak Sportvel 4, a proto určoval tempo utkání. Skóre sice otevřel Strejk Babický, jenže první poločas nakonec vyhrál Sportvel 3:1. Ve 37. minutě padla nejhezčí branka prvního kola. Sportvel zahrával standardku ve vzdálenosti cca 18 metrů od soupeřovi branky. K míči se postavil Kabelka, který k překvapení všech nezvolil rozehrávku nebo razantní střelu, ale lob, kterým překonal Vedrala v brance Strejků. Utkání nakonec skončilo zaslouženým vítězstvím Sportvelu.
Branky: Kabelka 3, Matějíček 2, Novotný, Tišl - Račický 2, Babický, Vaňátka