Jatka Cup 2008 - 12.-13.7. 2008

Sraz na dvoudenní turnaj Jatka cup 2008 ve Velké Chýšce (poblíž Pacova) byl v sobotu v 7:00. Už při srazu bylo jasné, že předchozí večer většina hráčů přehnala (hlavně V. Tišl, Skotar, Kabelka, Zeman). Někteří hráči se mírně opozdili (Tišlové 7:05, Vorálek 7:15) a dva nejmenovaní Skotar a Zeman museli být buzeni a vyzvednuti až doma. Své vozy dali k dispozici Kabelka a V. Tišl ale ani jeden nebyl schopen řízení, tak je zastoupili Zd. Tišl a Prchal. Zpáteční cestu ale odřídili zase jiní.
První den probíhall v deštivém počasí. Turnaje se účastnilo 23 týmů a 3 týmy žen. Mimojiné zde byl tým Slavia i tým Sparta Fans Pacov. Družstva byly rozlosovány do 5 skupin, 3 skupiny po 5 a 2 po 4. Nám Skotar nalosoval pětičlenou skupinu "C". Ženy hrály samostatně. Do další části postupovalo 16 týmů.
1. zápas - ANI JEDEN 3:0 (0:0)
Ze začátku zápasu jsme si sice trápili ale v úvodu druhého poločasu po rohu Vojty Tišla si dal soupeř vlastňák (ten si však večer Vojta od spoluhráčů vykoupil samozřejmě za odpovídající cenu). Poté sám Vojta přidal další dvě branky. Soupeř tedy udělal čest svému názvu a nedal nám ANI JEDEN.
2. zápas - 7 STATEČNÝCH 5:1 (1:1)
Takticky jsme si vždy první polčasu vybrali níže položenou branku aby jsme hráli jak doma v Puklicích druhý polčas ke kostelu. A tak byl poločasový výsledek 1:1 (hned na začátku zápasu V. Tišl rozesmál svým kotrmelcem všechny přihlížející), ale v druhé půli jsme spustili uragán. Jednu ze svého velkého množství šancí proměnil ve druhé části Skotar a svým druhým gólem v zápase otočil na 2:1 pro nás. Třetí branku dal Kabelka, když přehlavičkoval brankáře. Pak po akci Zemana s V. Tišlem dorážel znovu Kabelka na 4:1. Poslední gól dal Prchal téměř přes celé hřiště, když přehodil brankáře, který celý zápas DILETANTSKY vybíhal.
3. zápas - JATKA PRAHA (pořadatelé) 2:2 (2:1)
V zápase proti favoritovi turnaje jsme se hned v úvodu ujali vedení po akci Tišla Vojty, jenž nahrál Kabelkovi, ten posunul Prchalovi, který zavěsil. Na 2:0 zvýšil po přenádherné akci Zdendy Tišla Skotar. Pak nás několi fenomenálními zákroky podržel brankář Míla Pípa. Minutu před přestávkou po naší chybě soupeř snížil. Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou. Bohužel z jedné z šancí soupeře jsme inkasovali. I v druhé půlce měl několik dobrých zákroků Pípa.
4. zápas - SPARTA FANS PACOV 3:1 (1:1)
Hned v úvodních vteřinách zápasu jsme vybojovali balon a po Kabelkově nahrávce Novotný s přehledem zakončil. Poté přišel náš "chodící" fotbal, který byl možná zapříčiněn dlouhou mezizápasovou přestávkou. Soupeř toho využil a vyrovnal. Ve druhé části přišel opět smrtící začátek. Tišl rozehrával s Kabelkou a ten už nikomu jinému nepůjčil balon a španělským nártem ho uklidil do sítě. Pak nás několika skvělými zákroky opět podržel brankář Pípa, který byl podle našeho názoru nejlepším brankářem prvního dne. V závěru přidal pojišťovací gól V. Tišl. Za zmínku stojí ještě "šutrovky" Zd. Tišla, jimiž celý zápas zaměstnával soupeřova brankáře.

Postup ze skupiny zapříčinil, že se z klubové pokladny ztratilo 1000 Kč v místním stánku s občerstvením (samozřejmě to byl jen zlomek veškerých financí, které tam náš tým nechal), kde jsme byli celou noc nejaktivněší tým (akorát Prchal to s tou aktivitou moc nepřeháněl), Zdenda Tišl jednu chvílu skoro točil, než byl vyveden.
O výsledcích nedělních zápasů rozhodla sobotní bezesná a bezedná noc. Někteří navštívili i zábavu v nedaleké Lesné. Jeden se dokonce ztratil a ráno ho všichni museli hledat, nakonec spal ve společenským vojenským stanu vedle grilu. Další nejmenovaný byl tak špatný z toho, že rozbil svůj nový foťák (na druhou stranu, aspoň nikdo neuvidí jak to tam vypadalo) a tak se musel celý večer prospat na stole. Další byl tak společensky unaven, že musel musel být odejit do stanu, ale předtím ještě stačil ztratit klíče od auta. A další, když šel spat tak lezl do cizího stanu.
5. zápas - SOTVA SE SEŠLI 3:3 (1:2)
Začátek zápasu jsme vůbec nezvládli. Soupeř využil naší indispozice a dvakrát skóroval. Pak ale V. Tišl snížil. Ve druhém polčase jsme opět inkasovali, ale hned po gólu Kabelka opět bodlem snížil. V závěru Prchal vyrovnal na konečných 3:3.
6. zápas - HUMPOLEC 0:1 (0:1)
V tomto utkání jsme měli snad nejvážnější šanci dát gól z trestného kopu, jenže Prchal ho rozehrál tak DILETANSTKY, že s této naší šance skóroval soupeř. Na vyrovnání jsme se nezmohli a tak jsme utrpěli první ale rozhodující porážku na turnaji.
7. zápas - JATKA PACOV "B" 6:3 (3:2)
Už před zápasem bylo jasné, že toto utkání je pro nás i pro soupeře na turnaji poslední. A podle toho se taky hrálo. Už po minutě hry byl stav 2:2. To se trefili Vorálek z brakové čáry a Novotný bodlem od tyče. Pak tempo trochu pokleslo a do přestávky se trefil jen V. Tišl. Ve druhé půli skóroval Skotar a svou první turnajovou brankou Zeman. A tak poslední, kdo se o tomto víkendu netrefil zůstal Zd. Tišl, proto se okamžitě přesunul do útoku. Celý mančaft mu poctivě připravoval šance, ale on ne a ne je proměnit. Až ke konci se slitoval i protivníkův brankář a nechal si místo mezi nohama. Tam se také náš šutér trefil a uzavřel tak náš gólový účet.

Vítězi celého turnaje se stal tým HAVANA. Je nutno ale podotknou, že na týmech který zářili první den byl znát jejich sobotní večerní program a v neděli rano byli lehce mimo. Ty ostatní kafky hráli pořád jako kafky a probojovali se mnohem dál.

Náš tým skončil odhadem tak na 10. místě (nejlíp 9., nejhůř 12.).