Jatka Cup 2009 - 4.-5.7. 2009

 

Sraz na druhý ročník Jatka cupu byl opět v 7:00. Ovšem jediní, kdo se dostavili na čas, byli Z. Tišl a R. Novotný. Odjeli jsme samozřejmě po půl osmé.
První zastávka byla čerpací stanice ONO - tam jeden nejmenovaný striptér promrhal 500 Kč ve výherních (spíš proherních) automatech.
Ačkoliv jsme byli všichni pod vlivem alkoholu po Pěškovým zpívání, nastoupili jsme k prvnímu zápasu. Někteří již byli posilněni znovu.

Úvodní zápas proti jednomu z favoritů turnaje - KzK jsme začali ve velkém tempu a Skotar neuvěřitelnou šutrovkou otevřel skóre. Pak předvedl něco ze svého umění Pauser a prohrávali jsme 1:3. Poté jsme klasickou puklickou metodou dokázali soupeře rozhádat a góly Prchala z penalty a V. Zemana (poté co Kabelka na chvíli přidržel gólmana u země) vyrovnat na konečných 3:3.
Od této chvíle nás už přestali mít rádi i ti, kteří do té doby na nás měli neutrální názor. A to ještě nevěděli co příde večír nebo druhý den...

2. zápas - FC Jerigo 1994 Plzeň 1:3
jedinou branku vsítil z penalty Kabelka

3. zápas - Exkalibr 0:4
jelikož sme věděli, že do vyřazovacích bojů postupují všichni, nechtěli sme zbytečně plýtvat zbylími silami

Do druhého hracího dne jsme tedy postoupili, ovšem z druhé nejhorší pozice, proto nás v osmifnále čekal druhý nejlepší tým.
OSMIFINÁLE - Kameni 3:3, 2:1 na penalty
V tomto utkání se třikrát trefil Pauser, bohužel jednou si spletl branky a překonal tak Pípu. Z toho důvodu musel skórovat ještě Hartman, abychom dospěli aspoň k penaltám. Oba naši exekutoři byli úspěšní, 2 ze 3 Kamenů penaltu neproměnili a tak náš třetí už ani nemusel kopat. Nikdo z přihlížejících nevěřil, že tým v takovém stavu v jakém sme byli my, může postoupit.

ČTVRTFINÁLE - C2H5OH 2:1
Ve čtvrtfinále proti týmu s pofiderním názvem vstřelil obě branky R. Novotný. Za stavu 2:1 kopal soupeř aut a míč možná s tečí, možná bez teče Pípy zapadl do branky. Soupeř se radoval z vyrovnání, ale my věděli že tohle platit nebude ani kdyby to platit mělo. Rozhodčí neměl jinou možnost než gól neuznat. V tuto chvíli jsme si udělali nepřátele uplně ze všech. A jeden z našich hráčů prohlásil památnou větu: Proč ten fotbal hrajou, když se neumíjou hádat ! Tohle byl tedy první zápas, který jsme na turnaji vyhráli, později jsme zjistili že i poslední.

SEMIFINÁLE - Todos 0:7
V tomto zápase byl soupeř o trochu lepší a těsně zvítězil.

O 3. MÍSTO - Havana 1:2
Toto byl snad nejslabší soupeř, se kterým jsme za ty dva dny hráli, škoda že jsme ani jeho nedokázali porazit. Jediný gól dal Pauser.

Celkové 4. místo ze 16 účastníků je asi vzhledem k bilanci a našemu stavu úspěch.
Bilance: 7 zápasů, 1 výhra, 2 remízy, 4 prohry, skóre 10:25

 

"Bramborová" sestava

 • Zdenek Tišl
 • Roman Novotný
 • Jirka Kabelka
 • Kamil Prchal
 • Milan Pípa
 • Vašek Zeman
 • Lukáš Zeman
 • Kuba Zeman
 • Tomáš Skotar
 • Lukáš Hartman
 • Mirek Pauser